Jak správně udržovat laminátové a vinylové podlahy

Pro zachování krásného vzhledu podlahové krytiny je důležitá péče, kterou jí věnujete v době po jejím položení. K tomu neodmyslitelně patří správná údržba. V tomto článku se zaměříme na vinylové a laminátové podlahy, protože jsou jasnou volbou mnoha zákazníků a najdete je jak doma, tak v komerčních prostorech.

Vinylové podlahy Amtico

Mezi oblíbené podlahy z naší nabídky patří luxusní vinylové dílce Amtico. LVT krytina zaujme především tím, jak věrně imituje přírodní materiály, mezi nimiž najdete dřevo, kámen či keramiku. Vynikající vlastnosti zaručují potřebnou odolnost a snadnou údržbu.

Jak čistit LVT podlahu

  • Každodenní zametání prachu, zeminy a nečistot vyžaduje koště s měkkými štětinami.
  • 1x týdně podlahu vytřete tak, že nejprve zametete a pak použijete navlhčený mop.
  • Pro vlhké vytírání doporučujeme přípravek vhodný pro čištění vinylových podlah.
  • Vytírejte směrem ke dveřím, a to zleva doprava a mop často oplachujte a ždímejte.

Laminátové podlahy Krono Original

Kvalitní laminátová podlaha Krono Original má životnost i několik desítek let. Laminát je mimořádně odolný a nenáročný na údržbu, přesto je nesmírně důležité správné čištění, aby si podlaha zachovala svůj vzhled co možná nejdéle.

Jak čistit laminátovou podlahu

  • Pro pravidelné odstranění prach, zeminy a jiných nečistot použijte koště nebo vysavač.
  • Na menší skvrny používejte navlhčený hadr a místo opatrně vyčistěte.
  • Pro kompletní vytírání používejte navlhčený mop s vhodným přípravkem.
  • Laminátovou podlahu nezapomeňte vytřít dosucha.

Udržte podlahu v nejlepší kondici

Správné čištění podlahy je jen polovinou úspěchu. Proto, aby vinylová i laminátová krytina po celou dobu své životnosti zůstala netknutá, je důležité mít na mysli i další rizika. Na místech, kde hrozí znečištění, například ve vstupním prostoru, chraňte podlahu proti nadměrnému opotřebení protiprachovými rohožemi.

Podlahovou krytinu také mohou poškodit nohy nábytku, a proto u židlí, stolů a skříní popřemýšlejte o použití speciálních podložek. Vhodným řešením samozřejmě mohou být i koberce. Pří výběru kancelářských židlí byste pak měli přemýšlet nad tím, z jakého materiálu jsou kolečka. Nejlepší jsou z měkké gumy.

Laminátové podlahy jsou vyrobeny ze dřeva, a proto je nutné myslet i na to, že voda je může poškodit. Kontrolujte místa, kde hrozí výskyt vlhkosti, třeba pod květináči nebo v kuchyni, a okamžitě odstraňte vodu či jiné kapaliny. K čištění laminátových podlah se nedoporučuje používat parní přístroje.

V případě, že budete dodržovat následující rady, můžete se těšit tomu, že vám podlaha v interiéru bude nejen skvěle vypadat, ale také výrazně prodloužíte její životnost.