Laminátová podlaha a proč si jí vybrat

Laminátová podlaha je v dnešní době čím dál oblíbenější podlahovou krytinou. Svou oblibu si získává především přírodním vzhledem, cenou a také snadným způsobem pokládání. Pokud jste na pochybách, jestli je laminátová podlaha pro vás tou pravou, v tomto článku si jí blíže představíme, a proto nepřestávejte číst dál.

Co je to laminátová podlaha?

Nemáte jasno v tom, co je to laminátová podlaha? Ta je z velké části vyráběna z 90 % dřevěného materiálu a zbývající část je doplněna syntetickou pryskyřicí. Dekor krytiny je čistě dekorativní a imituje přírodní materiály – nejčastěji dřevo a kámen. Samotná deska, tvořena z několika vrstev, je postavena na lepené dřevotřískové desce (označované jako MDF nebo HDF). Skládá se:

  • Povrchová vrstva – tvořená tvrzenou pryskyřicí, chrání dekorativní papír, proti oděru a obsahuje lak, který laminátovou podlahu brání před UV zářením a změnou barvy.
  • Dekorová vrstva – definuje výslednou podobu, kterou laminátová podlaha má. Nejčastěji se setkáte s přírodními materiály dřeva, ale i kamene – v rozdílných barvách a kontrastech.
  • Nosná deska – základ laminátové podlahy tvoří 90 % materiálu, tedy dřevotřísková deska, která rozhoduje o pevnosti a podle hustoty vláken se dělí na MDF (střední) a HDF (vysoká).
  • Spodní deska – často spodní či zadní strana, také označovaná jako protitah má vlastnosti, které odpuzují vodu a vyrovnává pnutí dané strukturou materiálu laminátové podlahy.

Výhody, které přináší laminát

Laminátové podlahy přináší mnoho výhod. Jsou odolné, ale zároveň se snadno udržují, díky čemuž získáte hygienické prostředí. Potěší nízkým obsahem emisí. Benefitem je i rychlá a snadná pokládka na téměř jakémkoliv povrchu. Díky své konstrukční výšce jsou vhodné jak pro renovaci, tak modernizaci interiérů. Jsou připraveny na podlahové vytápění a také jsou ideální řešení pro alergiky, protože nepřitahují prach.

Dopřejte výhody laminátové podlahy vaší domácnosti. Speciální a cenově lákavé kolekce Krono Original Kronofix Classic, Castello Classic a Variostep Classic jsou stvořené pro obytné prostory a dodají přírodní atmosféru do interiéru.

Laminátová podlaha Krono Original Kronofix Classics v dekoru Art Works

Laminátová podlaha – cena není vším

K velké poptávce po tomto typu podlahové krytiny vede její cena. Laminátová podlaha se dá pořídit levně (Kronofix Classic od 247 Kč za m2) oproti dřevěným, které věrně imitují. Při výběru byste měli zohlednit i vlastnosti podlahoviny, jenž výrazně prodlouží délku její životnosti, což platí i u našich podlah Kronofix Original:

  1. Tloušťka  laminátové podlahy určuje její stabilitu a odolnost.
  2. Užitná třída  vymezuje, do jak vytíženého prostředí je krytina vhodná.
  3. Povrchová úprava  zaručuje vyšší odolnost a poskytne další speciální vlastnosti.
  4. Záruka  na laminátovou podlahu je u dražších řad až 2krát delší.

Kvalita zpracování se v případě laminátových podlah projevuje na ceně. Rozhodně nezapomeňte brát v potaz prostor, kam krytinu budete pokládat a jaké požadavky na ní máte. Jen tak budete mít jistotu, že vám vydrží po celou dobu své životnosti.

Prvotřídní kvalitu laminátových podlah okusíte s kolekcemi Titan Prestige a Floordreams Vario, s nimiž se nejen zasníte, ale vaše domácí i komerční prostory budou vypadat perfektně a získají nejvyšší odolnost.

Proč si vybrat z naší nabídky Krono Original?

Laminátové podlahy Krono Original mají vlastnosti, které si oblíbíte. Vysoká kvalita je zaručena potřebným testováním. Vybírejte z jedinečného vzhledu přírodního dřeva či kamene v široké barevné paletě, které padnou jak do tradičních, tak i moderních interiérů v domácím či komerčním prostředí. Celkový pocit umocní ruční povrchová úprava a v-spárování, které vytváří dokonalý vzhled dřevěného prkna.

Nechybí ani bezpečnostní prvky, jako je protiskluzová ochrana či odolnost vůči skvrnám. Se systémy instalace 1clic2go pure a twin clic je zaručená snadná instalace.

Udělejte dojem s kolekcí laminátových podlah Krono Original Impressions tím, že do interiéru vnesete krásný vzhled dlažby. V případě, že chcete popustit uzdu kreativitě, pak tu je kolekce X-Way, která přináší pokládkové řešení na míru.

Prozkoumejte naši nabídku laminátových podlah Krono Original a najděte tu pravou, která bude perfektně pasovat do vašeho interiéru a vyhovovat vašim potřebám.