LVT podlaha aneb proč si vybrat vinylové dílce

Při zařizování nebo renovaci jakýchkoliv prostorů je důležitá správná volba podlahy. LVT neboli luxusní vinylové dílce udělají nejen skvělý dojem, ale mají rozhodně co nabídnout – o tom za chvíli. Proč je výběr podlahové krytiny pro interiér zásadně důležitý?

Oproti nábytku, stěnám, jejich obkladům a dalším dekoracím, se podlaha nedá tak snadno obměnit, jde o investici do budoucna a správná volba podlahoviny je o to důležitější. Nepřestávejte číst dál, abyste zjistili, zdali vinylové dílce jsou tím pravým pro váš prostor.

Co je to vinylová podlaha, potažmo vinylové dílce?

Vinylová podlaha spadá do kategorie heterogenních podlahových krytin. Skládá se z několika nalisovaných vrstev, které jí dodávají specifické vlastnosti. Zpravidla se setkáte s následujícím složením:

  • Povrchová úprava nejčastěji chrání před opotřebením v souvislosti s používáním podlahy.
  • Nášlapná vrstva zajišťuje celkové vlastnosti krytiny, jako je odolnost, reliéf, čištění a další.
  • Dekorační vrstva dodává vinylové podlaze požadovaný vzhled dřeva, kamene či keramiky.
  • Nosná vrstva základ podlahové krytiny, který se postará o potřebnou stabilitu a komfort.

Vinylová podlaha se dá pořídit v podobě luxusní vinylových dílců (LVT), mající podobu lamel. Zpravidla se lepí k základu, ale k dostání je i click verze, kterou položíte jako plovoucí podlahu, rychle, snadno a bez nutnosti použití lepidla.

Jednoduchým řešením bez použití lepidla je Amtico Click Smart. Přináší nejen dekory dřeva a kamene, ale také pohlcuje zvuk až o 20 dB a je připravený pro podlahové vytápění.

Proč LVT podlaha?

LVT podlaha v sobě spojuje přitažlivost přírodních materiálů s potřebnou odolností a snadnou údržbou. Vinylové dílce nabídnou krásné vzory dřeva, kamene či keramiky. Vzhled také umocňuje zpracování lamel, které dokáže vytvořit pravý dojem dřevěné podlahy i parket. Výsledný efekt pak dokáže umocnit i povrchová úprava, díky niž jsou vinylové dílce nerozeznatelné od materiálu, který LVT podlaha věrně imituje.

Od vinylových dílců očekávejte vynikající vlastnosti

Pro správný výběr podlahové krytiny jsou důležité i vlastnosti, jimiž disponuje. Pojďme si proto představit to nejzajímavější, co z vinylových dílů dělá správnou volbu pro váš prostor.

  • Design a široký výběr dělají z vinylových dílců ideálního kandidáta do každého interiéru. Snadno dosáhnete klasického, nadčasového i specifického stylu dle vašich požadavků.
  • Vynikající odolnost zaručí, že se povrch neopotřebuje. Nechybí voděodolnost, skvrny na povrchu neulpí a jsou vhodné do chodby, kuchyně, komerčních a dalších prostorů.
  • Náklady na údržbu jsou značným benefitem. LVT podlahy se zpravidla snadno čistí a udržují. V případě poškození se dají jednotlivé díly jednoduše vyměnit za nový.
  • Cena vinylových dílců je velmi příznivá, zároveň nabídnou potřebnou kvalitu, odolnost a komfortní vzhled, jenž se stává skvělou investicí do budoucna.
  • Životnost vinylových podlah se pohybuje kolem 20-30 lety a za tu dobu si dokáže uchovat své vynikající vlastnosti i vzhled, pro který si jí zpravidla vyberete.

Vzhled i atmosféru přírodních materiálů vnesete do obytných a domácích prostorů s kolekcí luxusních vinylových dílců Amtico First. Krásné a autentické dekory, potřebná odolnost vyrobena s ohledem k životnímu prostředí.

LVT podlaha má samozřejmě i svou druhou stránku. Podlahová krytina se dá poškodit těžkými nebo ostrými předměty. Povrch vystavený UV záření a přílišnému teplu má tendence k blednutí či k změně odstínu – proto není vinyl ideální řešení na verandu.

Existují samozřejmě speciální povrchové úpravy a technologie, které tyto nevýhody eliminují. Vývoj vinylových podlah od doby svého vzniku ušel pěkný kus cesty a troufáme si říct, že v následujících letech budou tyto krytiny díky budoucímu technologickému posunu ještě žádanějšími.

Přírodní krásu rozpoutáte v komerčních prostorech s kolekcí Amtico Spacia. Speciálně navržená pro vytížené prostory s maximální odolností a důrazem na design, který bez problémů přizpůsobíte vašim záměrům.

Kam s LTV podlahovou krytinou?

Luxusní vinylové dílce jsou ideálním řešením jak pro bytové, tak komerční prostory, do nichž přinášejí kouzlo přírodních materiálů. Zároveň poskytují příjemný komfort na každém kroku a jsou hřejivé na dotek. Díky tomu jsou vhodné do řady prostorů.

Dekory dřeva nejlépe využijete tam, kde se lidé velmi často pohybují. Jedinečnou atmosféru získají chodby, společné i veřejné prostory a také obytné místnosti. S vybranými dekory dokážete vytvořit dokonalý první dojem, který bude dlouhodobě přetrvávat.

Nevšední nádech dřeva a kamene získáte s Amtico Form. Speciální povrchová úprava a v-spáry dodávají luxusním vinylovým dílcům nerozeznatelný půvab přírodních materiálů.

Nezapomínáme ani na dekory kamene a keramiky. Ty jsou na první pohled jako stvořené do kuchyní, jídelen či koupelen. Nevšední atmosféru samozřejmě přinese do vstupních hal, chodeb i prostorů, kde chcete působit odměřeným, chladným až velkolepým dojmem.