Podlahové trendy pro rok 2022 do každé domácnosti

Předchozí dva roky výrazně prohloubily to, jak vnímáme interiér v domácnosti. Domov se stal naším útočištěm a místem, kde trávíme mnohem více času. Díky tomu vyžadujeme, aby interiér působil příjemně a více osobitě. Pojďte se seznámit s trendy, které letos nesmíte opomenout, pokud plánujete novou podlahu v roce 2022.

Studené odstíny jako nový trend pro parkety

Parkety jsou v oboru podlahových krytin stálým favoritem a ani v roce 2022 tento trend neustoupí. Tentokrát ale teplé odstíny červené a oranžové nahradí chladné. Pro tento rok budou žádané kombinace barev šedé a béžové, které dodají interiéru na jednoduchosti a čistotě.

Celkově tak parkety v chladných odstínech dodají moderní vzhled jakémukoliv prostoru. Použitím odlišných délek prken se pak dá dosáhnout nejen netradičního vzhledu. Obávat se nemusíte ani toho, že by podlahová krytina vyšla z módy během pár let.

Do popředí více prostupují vzory pokládky

Jen klasický vzhled podlahových krytin už zdaleka nebude stačit. V roce 2022 zakomponujte nadčasové vzory, jako je basket weave nebo french weave. U dlaždic je jasnou volbou hexagonální způsob pokládky.

Odlišné způsoby instalace podlahy budou skvěle fungovat i v případě, že budete chtít kombinovat klasické provedení pokládky spolu se vzory, a tak zvýraznit jednotlivé prvky ať architektonické, či vytvořit kontrast k nábytku. Takové využití je vhodné třeba u kuchyňských ostrůvků, krbů nebo napříč chodbou.

Vzory pokládky french weave, basket weave i další zajímavé možnosti pro vaše podlahové řešení dosáhnete s kolekcí Amtico Signature.

Vzhled kamene míří na výsluní

Nejoblíbenějším přírodním materiálem pro rok 2022 bude bezpochyby kámen s jeho nádherným a chladivým vzhledem. Nabízí skvělou možnost kombinace jednotlivých desek, které přináší univerzální vzhled. Podobně na tom je i dlažba, která poskytne mnoho barevných vzorů.

Díky dnešním technologiím bez problémů získáte vzhled kamene i dlažby za pomoci vinylových dílců. Vytvoříte tak netradiční a nadčasové vzory pokládky, které vydrží mnoho let.

Dřevem zjemníte, nebo dodáte vintage nádech

Dřevo není špatnou volbou a vždy bude v kurzu pro svůj hřejivý vzhled. Pro letošní rok je ale trend trochu jiný a oči upoutá bělené dřevo. Tento netradiční vzhled rozjasní a změkčí jakýkoliv prostor, kde jej položíte. Je neutrální a působí klidně.

Dalším trendem pro tento materiál v roce 2022 je opotřebovaný vzhled dřeva, chcete-li vintage, který ze scény jen tak nezmizí. Povrch přináší neobvyklý efekt a dokonale se hodí k rustikálnímu stylu, kterého dosáhnete kombinací různých barevných odstínů.