Proč a kam se hodí světlé podlahy

Výběr správného odstínu podlahové krytiny je důležitý, je to mnohdy volba na dlouhá léta. Letos se do popředí dostávají světlé a bílé podlahy, a proto si pojďme blíže představit, jak o těchto barvách přemýšlet.

Světlé barvy vytvářejí iluzi prostoru

Ne nadarmo se říká, že nejoblíbenějším trikem bytových designerů je hra s prostorem. Ta v sobě ukrývá dva prvky – světlo a barvy. Jak už totiž tušíte, tak světlé barvy vytvářejí iluzi větších prostorů. Těmi mohou být kompaktní kuchyně, koupelny či úzké chodby.

Dnes bez problémů pořídíte světlou podlahovou krytinu v provedení dřeva, laminátu i vinylu. Skvěle se tak hodí do menších bytů i starších domů, do níž neproudí tolik venkovního světla.

Vhodná do moderních prostorů

Bílá je barvou čistoty a podlahy tohoto odstínu mají dekory laděné do krémových, teplých či lehce nahnědlých tónů, ale využít lze i studený odstín světle šedé a modré. Dokonale se tak hodí pro moderní ztvárnění v domácnosti, kdy je potřeba sladit podlahu i s nábytkem a stěnami.

Skandinávský styl bydlení se vyznačuje tím, že využívá čistě světlé odstíny, ať už jde o podlahu, nábytek či jinou dekoraci. Problém rozhodně není světlé podlahy kombinovat i s tmavším vybavením. Co se však týče zdí, tak ty by rozhodně v žádném případě neměly se světlými podlahami být v barevném kontrastu.

 

 

Rozjasněte vaše prostory

Další výhodou světlé podlahy je to, že dokáže prostor mnohem lépe rozjasnit. To oceníte u pokojů orientovaných na sever, ale i prostorů, kam neproniká tolik denního světla. Se správným osvětlením tak dosáhnete nejen prostorného, ale i potřebného útulného pocitu, který rozhodně oceníte.

Inspirace LVT kolekcemi Amtico

Malé nebo úzké kuchyně, které mohou působit stísněně a uzavřeně snadno rozšíříte pomocí kolekce Amtico Signature. Vzhled kamene totiž nejen místnost krásně rozšíří, ale také vnese do prostoru rustikální atmosféru s náhodně položenými dlaždicemi. Skvěle tak bude působit dekory Tempus Soothe, Harmony a Embrace.

Světlého a vzdušného interiéru v koupelně dosáhnete s kolekcí Amtico Spacia nebo Amtico Form. Hexagonální vzor pokládky a vzhled opálu působí dekorativně, jemně a neodvádí pozornost od jemné směsi neutrálních šedých odstínů, které umocňují pocit klidu a pohody.