Podlahové trendy pro rok 2023

Naše domovy se v posledních letech staly útočištěm. V roce 2023 bude klíčová touha po autenticitě, jednoduchosti a citlivém používání barev v interiérech. V těchto tématech se budou objevovat moderní návrhy, které spojují střídmou estetiku s pohodlím a útulností.


Amtico Form - Barrel Oak Rye, FK7W3303

Autentičnost

Jedním z hlavních trendů pro rok 2023 je autenticita. Lidé ve vybraných výrobcích hledají prvky řemeslného zpracování, kulturního dědictví a vazbu na přírodní materiály. Velkou roli v tomto trendu hrají textury, které pomáhají dodávat podlahám dlouhou životnost.

 


Amtico Form -
Eventide Oak, FS7W8540

Ve společnosti Amtico se podlahy inspirují materiály každodenního použití, aby zajistili, že vytváří realistický vzor. Tyto podlahy se vyznačují realističtějšími vlákny s autentickým dojmem dřeva. Vytvářejí tak v prostoru útulnou a domáckou paletu, kterou lze dále vylepšit inovativními vzory pokládky.

S příchodem nového roku došlo k posunu v používání materiálů s efektem kamene a betonu směrem k modernější estetice s přírodními, jemnějšími tóny. Od křídových, světlejších mramorů, které odrážejí přírodní pigmentaci, až po betonový efekt, který je krásně jednoduchý a poskytuje jemný pohyb po podlaze, aby se dosáhlo minimalistického, ale průmyslového schématu.


Amtico Spacia - Villa Concrete, SS5S2612

Klidné prostory

Zvýšená touha lidí po spojení s přírodou a po prostorách, které navozují pocit útočiště a klidu, bude i nadále určovat způsob, jakým si zařizujeme své domovy. Přírodní barvy, měkčí, organičtější tvary a těžší textury jsou hlavními tématy designu v roce 2023.

Nové dekory dubu v kolekci Amtico Spacia (Powdered, Muted, Mulled), Heritage Oaks, Tumbled Stones & Tones se k tomuto trendu dokonale hodí.


Ukázka smíšených materiálů s teplými, středně tónovanými barvami - s dubem Muted Oak (Amtico Spacia)

Retro design

Použití barev v podlahách se v posledních letech rozšířilo, protože se vracíme k nostalgickým vzorům, které navozují pohodlí a jistotu. S vývojem maximalistických interiérů vidíme přechod abstraktních vzorů v sofistikované barevné paletě tónů a textur. Ty evokují pocit dramatičnosti, aby poskytly moderní pojetí retro designu.

Proto společnost Amtico vyvinula kolekce Décor a National Trust, které se nejen hodí k tomuto trendu, ale lze je kombinovat s přírodní, jemnější paletou a vyváženě tak vnést do prostoru osobitost.


Měkká, tónovaná šedá barva Octagon Key Grace (Amtico Décor) vytváří dokonalé pozadí pro útulné prostory

 

Vzory pokládky

Vzory pokládky mohou zcela změnit vzhled místnosti. Nadčasové vzory, jako jsou rybí kost a parkety, zůstávají v našich kolekcích klíčovými vzory a nepochybně jimi budou i v roce 2023, protože budou i nadále reagovat na vyvíjející se trendy.

S přechodem k měkčím, organičtějším liniím v rámci designu přichází trend zakřivených tvarů, nových barevných variant a kombinací materiálů, které zajistí, že tyto křivky budou použitelné v několika různých a možná i překvapivých prostorech. Spolu s nárůstem měřítka posilujícího jednoduchost se tak v roce 2023 výrazně posune používání vzorů.

Chcete prozkoumat nejnovější kolekce a zjistit, jak můžete tyto trendy zavést do svého domova? Prohlédněte si naše katalogy jednotlivých kolekcí, který vám pomůže vybrat tu správnou podlahu pro váš domov. Bez ohledu na trend si můžete být jisti, že najdete výrobek, který vám pomůže vytvořit jedinečný a osobní prostor.

            
(kliknutím na obrázek zobrazíte přílohu, 1. Amtico First; 2. Amtico Form; 3. Amtico Spacia)